Minu suhe aiaga

Tere, armas külaline!

Oled jõudnud kodulehele, mis on veel valmimisjärgus, aga täieneb peagi.

 

Olen Maie, erialahariduselt aednik. Taimedega tegelemine on mulle alati meeldinud, juba lapsepõlves. Üle 20 aasta olen suunanud suure kannatlikkuse ja hoolega oma aia õunapuid õiget võra kasvatama ning juurikamaad harinud. Umbes seitse aastat tagasi alustasin aga oma aia ümberkujundamisega. Nüüd on mu aiast saanud peamiselt iluaed.

Minu iluaia kirjeldus

IMG_4540__Minu värviküllane kollektsioonaed asub Paikuse aleviku südames, Pärnust 10km kaugusel.

1200 m2 aias on esimese püsielaniku – mägimänni ümber kujundatud rododendronite,kanarbike, sõnajalgade, kõrrelistega ja teiste taimedega turba- ja varjuaed; erinevate põõsaste ja okaspuudega raamitud värvikad püsilillepeenrad; ilutiigi kaldale rajatud niiskuslembeliste taimede peenar; kiviktaimla ja palju muud. Liigirikkas püsililledega kujundatud aias on oma koht nii okaspuudel, põõsastel (sh. söödavate viljadega ilupõõsad), ronitaimedel kui ka sibullilledel.

Oma algseid istutusplaane iga aastal aiareisidelt kaasa toodud uute põnevate liikide ja sortidega täiendades ning nende sirgumist oodates ei ole aias kunagi igav. Paljunduspeenrale jäänud taimed leiavad kodu kas naabrite ja sõprade aedades või suvistelt lillelaatadelt.

Proovin alati iga uuele taimele, mille aeda toon meie liivakate ja kergete muldade kiuste optimaalsed kasvutingimused luua. Õige hooldusega (väetamine, lõikamine jne) näevad puud ja põõsad elujõulised välja ning pakuvad rohkelt õieilu ja saaki.

Aeda planeerides sain ära kasutada külgnevate aedade ning ümbritseva looduse lähedust, nii ongi minu aias ka mõni „varastatud vaade“. Olen proovinud luua sarnase õievärvi või lehestikuga taimerühmi kasutades kujundusse rütmi, mis tekitab liikumist. Kus võimalik, olen kasutanud kuldlõikereeglit, mis minu arvates toob kujundusse rahu ja tasakaalu. Harmooniliste värvilahendustega peenardel, kus olen arvestanud peale õite värvi/õitsemise aja ka lehestiku tooni ja struktuuriga, jagub silmailu varakevadest kuni suuremate külmadeni.

Kellel on huvi ja soov minu aiast ja taimedest ning nende hooldusest rohkem teada saada, võib minuga ühendust võtta facebook’is: http://www.facebook.com/MaieAed või helistades +37156621978. Oma liigirohkusega on minu aed heaks taimede tundmaõppimise kohaks värsketele aiasõpradele.

NB! Sellel lehel olevate fotode kasutamine on lubatud ainult eelneval kokkuleppel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s